AKTUALNOŚCI

  
 

Półmetek wakacyjnych zajęć w OSK 
06.08.2018 

Dzięki sprzyjającej pogodzie uczestnicy zajęć w Ośrodku Społeczno-Kulturalnym Spółdzielni Mieszkaniowej Podzamcze większość czasu spędzali na wolnym powietrzu. Na terenie rekreacyjnym zorganizowane zostały turnieje ringo, palanta, krokieta, warcabowe oraz siatkówki, a także spotkanie z funkcjonariuszem Straży Miejskiej. Omówione zostały sytuacje stwarzające zagrożenie, a także sposoby reagowania i wzywania pomocy.

W najbardziej upalne dni zamontowano zraszacze wytwarzające wodne mgiełki. Na początku sierpnia zorganizowany został grill z pieczonymi kiełbaskami.

Podczas pobytu w wiejskiej zagrodzie edukacyjnej „Ostoja nad Młynówką” w Mościsku uczestnicy zapoznali się z funkcjonowaniem wiejskiego gospodarstwa rolnego. Poznali hodowane zwierzęta i pomieszczenia w których przebywają oraz wybrane maszyny rolnicze. Dzieci wzięły udział w zabawach podwórkowych, podchodach i bitwie na gąbki.

Piesza wycieczka zorganizowana została do Szczawna-Zdroju. Dzieci przebywały w Parku Szwedzkim, gdzie na stanowiskach Ścieżki Edukacyjno-Ekologicznej poznały wybrane zagadnienia z fizyki a także lokalne gatunki roślin. W Parku Zdrojowym zobaczyły halę spacerową i pijalnię wód mineralnych.

Zakończono wykonywanie prac na konkurs plasyczny „Bezpieczne i aktywne wakacje”. W OSK zainstalowana została wystawa wszystkich prac, które oczekują na ocenę jury. Ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagród laureatom zaplanowano w dniu 22.08.br. Również prace plastyczne na konkurs „Wakacje z evry can counts” oczekują na werdykt jury. Wystawa tych prac zainstalowana będzie w Pasażu Tesco. Uczestnicy zajęć włączyli się w społeczną zbiórkę mokrej i suchej karmy dla zwierząt przebywających w Schronisku dla Zwierząt w Wałbrzychu. Przekazanie zebranych produktów nastąpi w dniu 10 sierpnia br.

 

   

   

   

   

   

   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
  
   
 
   
 
   

   
 
   

 

 


 

do góry  |