AKTUALNOŚCI

  
 

Wakacyjna nauka i zabawa 
05.08.2019

Dla uczestników zajęć wakacyjnych w Ośrodku Społeczno-Kulturalnym Spółdzielni Mieszkaniowej „Podzamcze” w Wałbrzychu pracownicy Castoramy zorganizowali warsztaty „majsterkowo”. Podczas zajęć dzieci uzyskały wiedzę dotycząca ochrony środowiska oraz składały drewniane skrzynki. Druga wyprawa do ruin Zamku Cisy umożliwiła uczestnikom zaznajomieni się z historią zamku oraz prowadzonymi tam badaniami archeologicznymi.

Konkurs rysowania na asfalcie odbywał się w tzw. Czerwonym dniu. Uczestnicy wykazywali się swoimi zdolnościami rysując wakacyjne motywy.

Podczas pobytu w wiejskiej zagrodzie edukacyjnej „Ostoja nad Młynówką” w Mościsku uczestnicy zapoznali się z funkcjonowaniem wiejskiego gospodarstwa rolnego. Poznali uprawiane zboża i hodowane zwierzęta. Dzieci rywalizowały na torze przeszkód i wzięły udział w bitwie na gąbki.

Natomiast w lutomierskiej serowarni, w malowniczym terenie u stóp Gór Sowich, dzieci brały udział w warsztatach warzenia sera. Podczas spaceru po czynnym gospodarstwie rolnym obserwowano środowisko naturalne na wsi. Pobyt w Lutomierzu obejmował również poczęstunek na bazie wyrobów z gospodarstwa.

Zorganizowano również m.in. wyjazd do kina na seans filmowy „Sekretne życie zwierzaków”, prelekcję lekarza weterynarii o zwierzętach domowych, pieczenie kiełbasek oraz spartakiadę sportową na obiekcie sportowym.

Zajęcia zorganizowane w okresie wakacji przez Ośrodek Społeczno-Kulturalny Spółdzielni Mieszkaniowej „Podzamcze” współfinansowane są przez Gminę Wałbrzych.

 

   

   

   

   

   

   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
  
   
 
   
 
   

   
 
 

 


 

do góry  |