AKTUALNOŚCI

Bieg Przełajowy w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu
30.09.2024

W dniu 29 września br. odbył się XLIV Bieg Przełajowy Podzamcze. Wydarzenie zorganizowane zostało przez Ośrodek Społeczno-Kulturalny Spółdzielni Mieszkaniowej Podzamcze w „Podzamcze” w Wałbrzychu, a współorganizatorem był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Szczawnie-Zdroju. Impreza, w której zawodnicy rywalizowali o puchary Starosty Wałbrzyskiego i Zarządu SM Podzamcze zgłoszona została do wydarzeń e ramach Europejskiego Tygodnia Sportu.

Uczestnicy mieli do pokonania dystans 4.600 m. lub 9.600 m., w zależności od kategorii wiekowych. Trasa przebiegała na obszarze Książańskiego Parku Krajobrazowego. W trakcie imprezy przeprowadzona została akcja promująca zdrowe odżywianie i prowadzenie aktywnego stylu życia zorganizowana przez Powiatową Stację Sanitarno Epidemiologiczną w Wałbrzychu. Zwycięzcy uhonorowani zostali pucharami i medalami. W biegu wystartowało 60 biegaczy, a 58 dobiegło do mety.

Wyniki Biegu

Klasyfikacja generalna kobiet
1. Ewa Pastuszeńko
2. Agnieszka Lech
3. Izabela Sołtys

Prowadzące: Magda Malec i Dorota Gruszczyńska przesunięte zostały na dalsze miejsca z uwagi na skrócenie trasy. Bezpośrednio po biegu stwierdzono, że część oznakowania trasy zostało usunięte