AKTUALNOŚCI
  

Oszczędzajmy energię cieplną
08.10.2018


    
 W związku z coraz niższymi temperaturami na zewnątrz Administracja Spółdzielni Mieszkaniowej przypomina wszystkim Mieszkańcom o konieczności zamykania drzwi portali i okien na klatkach schodowych, w pomieszczeniach wspólnego użytku (pralnie, suszarnie, wózkownie itp.) oraz w komórkach, korytarzach i innych pomieszczeniach piwnicznych. Stale otwarte okna i niedomknięte drzwi powodują wyziębianie się budynków a tym samym znaczące straty energii cieplnej w całej nieruchomości. Straty te mają bezpośredni wpływ na zwiększenie kosztów dostawy ciepła do budynku a docelowo na Państwa indywidualne rozliczenia. W przypadku konieczności wywietrzenia pomieszczeń należy je przeprowadzić krótkotrwale i intensywnie, po czym okno winno być zamknięte.

W celu zapewnienia należytej wymiany powietrza w pomieszczeniach mieszkalnych należy zapewnić dopływ powietrza zewnętrznego do lokalu poprzez :

  1. zagwarantowanie odpowiedniej przepuszczalności powietrza okien i drzwi balkonowych ( okna winny mieć zamontowane nawiewniki ), okresowe wietrzenie,
  2. w dolnej części drzwi do wc i łazienki muszą być zamontowane kratki wywiewne, których powierzchnia dla każdych drzwi powinna wynosić 200 cm2.

Powyższe stanowi wyciąg z §3 pkt. 3 Regulaminu porządku domowego.

 


 

  

do góry  |