AKTUALNOŚCI
  

  Termomodernizacja w 2014 r.


    

W okresie od 15 kwietnia do 27 listopada 2014 roku zgodnie z Uchwałą Zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej ,, Podzamcze '' nr 50 / 51 / 2013 podjętą na podstawie przyjętego przez Radę Nadzorczą ,, Programu działania Spółdzielni na lata 2011 -2015 '' przeprowadzono prace termomodernizacyjne w budynku mieszkalnym przy ul. Palisadowej 71 - 93.

Wykonawcami robót byli:

P.P.H.U. "PORTAL" Krzysztof Sobol z siedzibą przy ul. Dąbrowskiego 23/2 w Strzegomiu, która wykonała roboty na klatkach schodowych przy ul. Palisadowej 83, 85, 87, 89, 91, 93, oraz " MASTER WROCŁAW " Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Grabiszyńskiej 233a we Wrocławiu, która wykonała roboty na klatkach schodowych przy ul. Palisadowej 71, 73, 75, 77, 79, 81 obejmujące :

  • roboty dociepleniowe ścian i stropodachu

  • wymianę stolarki okiennej na klatkach schodowych .

Instalatorstwo Sanitarne i Gazowe, Roboty Ogólnobudowlane "INSTALPOL" Sp.J. Mirosław Kudas, Zbigniew Janas, Leszek Pająk z siedzibą przy ul. Armii Krajowej 23 w Świdnicy, które wykonało roboty instalacyjne w całym budynku, obejmujące remont:

  • węzła cieplnego,

  • instalacji centralnego ogrzewania,

  • instalacji ciepłej i zimnej wody użytkowej.

Ciepło dla mieszkańca to ważny czynnik dający komfort użytkowania mieszkania, ale jednocześnie najdroższy składnik czynszu. Stale rosnące koszty ogrzewania, które bezpośrednio wpływają na wyższe wydatki utrzymania lokalu, są niezależne od spółdzielni. Zdecydowana większość naszych budynków wielorodzinnych, została oddana do użytku kilkadziesiąt lat temu, a więc w czasach gdy ceny energii były niskie i nie odzwierciedlały jej ekonomicznej wartości. Stosowane w tamtych latach rozwiązania budowlane nie uwzględniały izolacji cieplnej budynków. Inwestycją, która wpływa na zmniejszenie tych strat i uzyskanie jak najlepszych wyników oszczędnościowych energii cieplnej jest przeprowadzana termomodernizacja budynków mieszkalnych.

Termomodernizacja prowadzi do zmniejszenia ilości energii cieplnej zużywanej w budynku - jej celem i głównym zadaniem jest ograniczenie kosztów ogrzewania. Dodatkowo poprzez ocieplenie ścian zewnętrznych budynek zyskuje nowy estetyczny wygląd.

 

 

 

 


 

  

do góry  |