AKTUALNOŚCI
  

Spotkanie z dr Jerzym Tutajem
20.05.2014


    

W dniu 19.05.2014 r. w Ośrodku Społeczno - Kulturalnym Spółdzielni Mieszkaniowej "Podzamcze" odbyło się spotkanie dr Jerzego Tutaja Członka Zarządu Województwa Dolnośląskiego z mieszkańcami Podzamcza. 

Na zebraniu Pan dr Jerzy Tutaj omówił Strategię Rozwoju Województwa Dolnośląskiego, informując że zapisy konkretnych projektów będą realizowane do roku 2020. Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego podkreślał, że bez względu na kolejne mijające kadencje i zmieniających się ludzi, ważne jest obranie jednego kierunku, po to by działać systematyczne i racjonalne. – Dolny Śląsk w wielu miejscach wymaga wsparcia. Bardzo walczymy o to, żeby na drogi i transport było jak najwięcej pieniędzy. Dolny Śląsk należy do obszarów wiodących w Polsce. Tu powstaje najwięcej inwestycji, tu najwięcej pieniędzy przeznacza się na innowacje.

Przedstawione zostały również możliwości uzyskiwania dofinansowania ze środków funduszy Unii Europejskiej na realizację m.in. projektów termomodernizacyjnych zasobów mieszkalnych spółdzielni, instalacji odnawialnych źródeł jako alternatywy dla oświetlenia energooszczędnego oraz budowania i modernizowania placów zabaw i miejsc parkingowych. Zebranie cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców osiedla, którzy również zadawali pytania związane z podziałem środków finansowych przez Zarząd Województwa Dolnośląskiego.

Po spotkaniu z mieszkańcami Podzamcza dr Jerzy Tutaj zapoznał się z wystawą fotograficzną Waldemara Kałasznikowa pn. "Mój Eden".

 

   

   

   

   

 

 


 

  

do góry  |