AKTUALNOŚCI
  

Prosimy wszystkie osoby palące o zaprzestanie palenia papierosów oraz innych wyrobów tytoniowych na balkonach, loggiach i w oknach swoich mieszkań
16.05.2016


    

wyciąg przepisów z Kodeksu Cywilnego
w ZAKRESIE PALENIA PAPIEROSÓW NA BALKONACH

W nawiązaniu do bardzo częstych interwencji lokatorów dotyczących uciążliwości w życiu codziennym, spowodowanych paleniem papierosów na balkonach przez sąsiadów, Spółdzielnia Mieszkaniowa „Podzamcze” w Wałbrzychu przypomina, iż w oparciu o przepisy zawarte w Kodeksie Cywilnym Art. 144 - „właściciel nieruchomości powinien przy wykonywaniu swego prawa powstrzymywać się od działań, które by zakłócały korzystanie z nieruchomości sąsiednich ponad przeciętną miarę, wynikającą ze społeczno-gospodarczego przeznaczenia nieruchomości i stosunków miejscowych”.

Oznacza to, że właściciel nieruchomości może, w dopuszczalnych granicach, dokonywać różnych działań na swojej nieruchomości w tym również na balkonie, których skutkiem jest zakłócenie korzystania z nieruchomości sąsiednich. Jeżeli to już czyni, to powinien starać się o to, ażeby działania te nie przekraczały „przeciętnej miary”
Szczególnie wysokie wymagania należy stawiać tym zakłóceniom (palenie papierosów na balkonie), które powodują, że zwykłe korzystanie z nieruchomości sąsiednich staje się niebezpieczne dla zdrowia i życia ludzi, wtedy zawsze zakłócenie przekracza przeciętną miarę.

PRZYPOMINAMY

Bierne palenie jest bardzo szkodliwe!!!!!!!!!
Na wdychanie dymu produkowanego przez palaczy są narażeni wszyscy mieszkańcy bloku, w tym szczególnie małe dzieci, osoby chore, wrażliwe i starsze. Tak przecież być nie może, bo palenie bierne prowadzi do wielu poważnych chorób i powikłań.

W związku z powyższym, w trosce o zdrowie lokatorów, prosimy wszystkie osoby palące, o wykazanie dobrej woli i zaprzestanie palenia papierosów oraz innych wyrobów tytoniowych na balkonach, loggiach i w oknach swoich mieszkań.

EKSPOZYCJA STAŁA
Administracja

 


 

  

do góry  |